aveski wczasy narty wyjazd

OFERTA>SKI>SLOWENIA


Słowenia to kraj niewielki, ale za to przepiękny i bardzo ciekawy turystycznie. Jego niezwykłe walory naturalne sprawiają, iż z roku na rok jest odkrywany przez coraz większe rzesze turystów. Słowenia jest niezwykle interesująca nie tylko latem, ale i też zimą. Obecność Alp oraz dogodne warunki śniegowe sprawiają, iż ten malutki kraj stanowi fantastyczne miejsce na wyjazdy na narty. Turystów oprócz przepięknych, wysokich stoków pokrytych grubą pokrywą śnieżną, doskonale wyposażonych ośrodków narciarskich przyciągają także stosunkowo niskie ceny. Gdzie zatem warto wyskoczyć na narty na Słowenii?

Kranjska Gora-Planica


To jeden z największych regionów narciarskich na Słowenii. Znajdujący się tutaj ośrodek narciarski położony jest w niezwykle malowniczej , spokojnej miejscowości, niedaleko granicy z Austrią i Włochami. To tu właśnie znajduje się mamucia skocznia oraz tu również odbywają się zawody pucharu świata w narciarstwie alpejskim.

Górna stacja znajduje się na wysokości 1291 m, natomiast dolna na wysokości 810 m. Różnica wzniesień wynosi tutaj 481 m. Łączna długość tras zjazdowych wynosi 20 km, w tym: trasy łatwe 10km, trasy średnie 8 km, trasy trudne 2 km. W ośrodku do dyspozycji narciarzy znajduje się także 40 km tras biegowych, tuż u podnóża góry Vitranc oraz trasy snowboardowe. Początkujący znajdą tu fachowych instruktorów i szkoły narciarskie oraz snowboardowe. Dodatkową atrakcję stanowi lodowisko. Można tutaj również uprawiać wspinaczki lodowe po zamarzniętych wodospadach, zimowe wędrówki piesze, wybrać się na przejażdżkę skuterami śnieżnymi, popływać w basenie czy też skorzystać z sauny i solarium.


Bovec-Kanin


To jedyny ośrodek narciarski na Słowenii, którego trasy sięgają wysokości 2000 m n.p.m. Jest to także niezwykle urokliwe miejsce, położone w dolinie rzeki Sočy otwartej na morze. Górna stacja znajduje się na wysokości 2289 m, zaś dolna na wysokości 483 m. Różnica wzniesień wynosi tutaj 2289 m.
Narciarze do swojej dyspozycji mają łącznie 30 km tras zjazdowych z czego 6 km to trasy łatwe, 22 km to trasy średnie, zaś jedynie 4 km to trasy trudne. Oprócz tego znajduje się tutaj 15 km tras biegowych oraz trasy snowboardowe.
Ośrodek narciarski oferuje również takie atrakcje turystyczne jak: paralotniarstwo, wspinaczka lodowa po zamarzniętych wodospadach, nocne przejażdżki saniami oraz dogodne warunki do pieszych wędrówek. Po całodziennym szusowaniu na stokach można natomiast zrelaksować się w basenie, saunie czy solarium. W ośrodków nie brakuje również przytulnych restauracji i barów, w których miło można spędzić wieczór. 


Bled-Bohinj


To niezwykle urokliwy region narciarski, położony w Parku Narodowym Triglav, otoczony Alpami Julijskimi. Ze względu na swe walory krajobrazowe zwany jest także Zimowym rajem. Obejmuje on kilka ośrodków narciarskich. Region ten oferuje zróżnicowane trasy zjazdowe , malownicze widoki na jeziora Bohinj i Bled i ładne trasy spacerowe. Przypomina tym samym bułgarskie Rodopy.

Na terenie Bled- Bohinj znajdują się takie ośrodki narciarskie jak:
Ski Center Vogel: 14 km tras zjazdowych, w tym: 8 km tras trudnych, 4,5 km tras średnich i 1,5 km tras łatwych.
Ski Center Kobla: 19 km tras zjazdowych, w tym: 1 km tras trudnych, 8 km tras średnich i 10 km tras łatwych.
Straža: 6 km tras zjazdowych, w tym: 1 km tras trudnych, 2 km tras średnich i 3 km tras łatwych.

W całym regionie narciarskim jest oprócz tego ok. 40 km tras biegowych, trasy snowboardowe i saneczkowe. Dodatkową atrakcje dla turystów stanowią przepiękne trasy spacerowe, lodowisko, sauny, kryte baseny, przytulne bary i restauracje, sale gimnastyczne i kluby fitness oraz możliwość uprawiania paralotniarstwa oraz przejażdżek saniami. Dodatkowym atutem jest bliskość Dalmacji, co wiąże się z możliwością wypadu nad morze.Wyszukiwarka Alternatywna ofert na dojazd własny.

POGODA

Włochy 5°C
Francja 8°C
Polska 8°C
Austria 5°C
Szwajcaria 7°C
Izrael 21°C
facebook
logo Ave Active