aveski wczasy narty wyjazd

OFERTA>SKI>WŁOCHY ALTA BADIA


CENA KARNETU DOLOMITISUPERSKI na sezon 2016/17 (kliknij)
CENA KARNETU ALTA BADIA na sezon 2016/17 (kliknij)


Alta Badia to ośrodek narciarski w prowincji Bolzano w północnych Włoszech w pobliżu granicy z Austrią, to jeden z najpopularniejszych, włoskich regionów narciarskich, znajdujący się w samym sercu Dolomitów. Region składa się z pięciu połączonych gmin: Corvara, Colfosco, La Villa, Pedraces i San Cassiano. Ze względu na swoje położenie i świetny dojazd Alta Badia to kurort cieszący się zainteresowaniem zarówno narciarzy wyczynowych jak i średnio zaawansowanych. Położony w otoczeniu skalistych szczytów charakterystycznych dla włoskich Dolomitów, region oferuje liczne atrakcje turystyczne.

WARUNKI NARCIARSKIE
Dolomity to kompleks 488 wyciągów narciarskich, 1180 km tras zjazdowych, połączonych 12 dolinami. Polecamy tutaj skorzystać z karnetów narciarskich Dolomiti Superski, które umożliwiają przemieszczanie się pomiędzy subregionami narciarskimi takimi jak: 
Val di Fassa, Arrabba, Cortina D`Ampezzo, Valle Isarco, Tre Valli, Civetta, Kronplatz, Val di Fiemme, Alta Badia, Val Gardena ze słynną trasą "Sellaronda" wokół pasma Sella, Alta Pusteria, San Martino di Castrozza.


Region Alta Badia wchodzi w skład regionu objętego skipassem Dolomitisuperski. Spośród innych ośrodków narciarskich wyróżnia ją duże nasłonecznienie tras, duża ilość dni słonecznych oraz piękne widoki górskie służące wielu turystom za urzekające tło do pamiątkowych fotografii. Alta Badia obejmuje 130 km różnorodnych dośnieżanych tras na wysokości od 1400 do 2778 m n.p.m. i gwarantuje bardzo dobre warunki narciarskie przez cały sezon od końca listopada do połowy kwietnia. 95 tras, 52 wyciągi, najdłuższa trasa Lagazuoi ( 8,5 km) i trasa Vallon- Corvara ( 4,3 km) to tylko niektóre charakterystyczne walory tego narciarskiego ośrodka. Trasy Ośrodka Narciarskiego Alta Badia mają połączenie z trasami największej karuzeli narciarskiej w Europie z Sella Rondą.
Alta Badia oferuje zróżnico
wane trasy narciarskie o łącznej długości 130 kilometrów, z czego 52 kilometry to trasy o średniej trudności, 70 kilometrów to trasy łatwe, a 8 kilometrów trasy trudne. Brak tutaj tras oświetlonych. Dolina dysponuje najnowocześniejszą infrastrukturą-
Ponad
48.1 kilometra wyciągów i kolejek o przepustowości 77 800 osób/godzinę:
1 kolejka linowa,
8 kolejki w ruchu ciągłym z wyczepianymi wagonikami,
7 wyciągów krzesełkowych z wczepianymi krzesłami,
3 wyciągi krzesełkowe z osłoną
19 wyciągów krzesełkowych i
13 wyciągów narciarskich oraz
1 wyciąg poprzeczny

Dodatkową atrakcją jest tutaj fakt, że Alta Badia leży u stóp gór Sella, co stwarza wspaniałą okazję do wykorzystania atrakcji jakie daje SellaRonda - unikalna na skalę światową narciarska karuzela, jednocząca cztery ośrodki narciarskie i 500 km tras. Wykorzystując system wyciągów i zjazdów można ją pokonać dookoła, zgodnie, jak i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Można wyruszyć z dowolnego ośrodka wchodzącego w skład Sella Rondy rankiem i spędzając niesamowity dzień na wspaniałej wycieczce narciarskiej, popołudniem powrócić do tego samego ośrodka. Całość została tak zorganizowana, aby nawet osoby zupełnie amatorsko uprawiający narciarstwo nie miały problemu z pokonaniem całej trasy, niezależnie od miejsca startu. Dzięki temu jest to doskonała atrakcja na urozmaicenie urlopu dla całych rodzin. Pokonanie tej fantastycznie widokowej trasy trwa od 6 do 7 godzin.

Najsłynniejsze szlaki wiodące z Alta Badia to:
 -
Karuzela narciarska Sella Ronda czyli przejazd wokół masywu Sella przez cztery najsłynniejsze przełęcze w Dolomitach.
 -
Szlak I Wojny Światowej wokół szczytu Col Di Lana, góry która jest symbolem krwawych walk w Dolomitach podczas I Wojny Światowej, przepiękna trasa wiodąca aż do Malga Ciapela, i szlak prowadzący wokół szczytów Marmolady, la Civetta, il Pelmo, le Cinque Torri, le Tofane, il Lagazuoi, Conturines i il Settsass.
 -
Szlak Lagazuoi z pięknymi trasami Armentarola/San Cassiano, i wjazd na Passo Falzarego.
Od 2007 roku Alta Badia ma połączenie Skubisem z ośrodkiem narciarskim w Górnej Adydze z Kronplatzem.
Miejscowości
Corvara, Colfosco, La Villa, Badia, Pedraces, La Villa to maleńkie kurorty w których jest dobra, ale droga baza hotelowa. Po nartach można spędzić czas w barach, restauracjach, pubach lub w hotelowym Centrum Wellness. Te małe miejscowości są połączone nie tylko trasami ale również skibusem.

NIE TYLKO NARTY..
dla snowboardzistów
Trasy:
Bardzo dobre warunki dla miłośników snowboardu, zarówno dla początkujących jak i tych, którzy znają podstawy jazdy na -desce”.
Freestyle:
Brak Snowparku.
dla narciarzy biegowych
Trasy:
Teren ten jest idealnym miejscem dla biegaczy narciarskich, poszukujących miejsca wypoczynku daleko od codziennego zgiełku i zmęczenia. Miłośnikom narciarstwa biegowego oferuje łącznie
35 kilometrów tras. Ośrodek narciarski Alta Badia - Enervit (San Cassiano / Armentarol) oferuje 19km tras, wiodących między najpiękniejszymi szczytami Dolomitów. Centrum posiada odpowiednie zaplecze techniczne; wypożyczalnie i naprawę sprzętu, szkołę nauki jazdy, infrastrukturę gastronomiczną. Trasy łatwe --Beginners area” ( 0,6km ), trasy średnio trudne - -Sass Dlacia” ( 3km ), -Sare” ( 4,5km ), -Pinais” ( 2,5km ), trasy trudne - -Pre de Costa” ( 7,5km ) oraz -Agonistic track” (0,9km). Z kolei ośrodek Corvara/Colfosco posiada 16km tras biegowych - trasy łatwe - -Pescota” ( 3.5km ), trasy średnio trudne - -Corvara - Borest” (4km), -Cascate” (5km), trasy trudne - -Colfosco” (1km). Istnieje także możliwość nauki narciarstwa biegowego.
Apres-ski
W Alta Badia nie sposób się nudzić - liczne restauracje (specjalność regionu to jęczmienna zupa panicia), winiarnie (ośrodek Bressan - degustacja win) i puby. W żadnym innym regionie, rozmiarów Alta Badia, nie ma aż tylu bardzo dobrych restauracji. Warto także sprawdzić sklepy z lokalnym jedzeniem i rzemiosłem.
Miłośnicy aktywnego wypoczynku nie mogą tu narzekać na brak atrakcji. Pośród wielu propozycji można znaleźć: wyprawy na rakietach śnieżnych, wycieczki saniami (60km tras, łączących 5 miast regionu), przejażdżki na skuterach śnieżnych i psimi zaprzęgami, ski-alpinizm, wspinaczka po lodzie, jazda na sankach, jazda na łyżwach - lodowiska w Corvara i Pedraces, jazda konna, jazda na rowerze po śniegu, nocne zjazdy na nartach czy wyprawy do górskich schronisk zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Znajduje się tu również Centrum Fitness, a w nim: masaże, sauna, solarium, basen, zabiegi odnowy biologicznej, sale do gry w koszykówkę, siatkówkę czy kręgielnie.


KARNETY NARCIARSKIE
Cena karnetu jest uzależniona od terminu, ilości dni i rodzaju karnetu.
Niski sezon: od 30 listopada 2013 do 21 grudnia 2013
Wysoki sezon: od 22 grudnia 2013 do 6 stycznia 2014, od 2 lutego 2014 do 15 marca 2014
Wysoki sezon: od 7 stycznia 2014 do 1 lutego 2014, od 16 marca 2014 do 6 kwietnia 2014
Opłaty junior i senior:
przeznaczone dla młodzieży urodzonej
po 30.11.1997 i seniorów urodzonych przed 30.11.1948
 Dzieci urodzone po 30.11.2005:
- zniżka
50% na opłatę za skipass dla dorosłych od 1 do 14 dni
-
gratis od 3 do 14 dni, jeśli towarzyszy im dorosły płacący za swój karnet
Zniżka grupowa:
1 skipass gratis dla co 20 osoby płacącej za karnet
CENA KARNETU DOLOMITISUPERSKI na sezon 2013/2014
na 12 subregionow narciarskich: Cortina D'Ampezzo, Kronplatz, Alta Badia, Val Gardena, Val di Fassa, Arabba, Alta Pusteria, Val di Fiemme, San Marino di Castrozza, Valle Isarco, Trevalli, Civetta
CENA KARNETU ALTA BADIA na sezon 2013/2014

DOJAZD

Przykładowy dojazd z Krakowa do Alta Badia (1250km) dojeżdżamy najpierw autostradą A-4, potem drogą E 75 do Cieszyna (granica polsko-czeska) i dalej kierujemy się drogą E 462 przez Frydek Mistek, Pribor, Novy Jicin, Hranice, Olomouc, Prostejov, Vyskov, Brno, Pohorelice, dalej drogą E 461 przez Mikulov (granica czesko-austriacka), a potem autostradą A-1 przez Linz do Salzburga, a następnie przez Niemcy: najpierw autostradą nr 8, potem 93 z powrotem do Austrii i dalej autostradą A-12 do Innsbrucka, potem autostradą A 13 przez przełęcz Brenner do granicy włoskiej, wreszcie autostradą A 22 przez Bolzano, z której skręcić trzeba na Brixen/Pustertal. Dalej, przez Brunico dojeżdżamy do Alta Badia.212
Hotel*** Dolomiti ze SPA; 7N/6SKI ; sb - sb
La Villa
terminy od: 2018-03-17
ilość dni: 8 dni
transport: Własny
cena od: 714 EUR
więcej
283
Hotel*** Gran Risa ze SPA! sb - sb 7N/6SKI
La Villa
terminy od: 2018-03-17
ilość dni: 8 dni
transport: Własny
cena od: 714 EUR
więcej
318
Hotel Cristallo**** z basenem i SPA ; 7N/6SKI; sb - sb
La Villa
terminy od: 2018-03-17
ilość dni: 8 dni
transport: Własny
cena od: 714 EUR
więcej

Wyszukiwarka Alternatywna ofert na dojazd własny.

POGODA

Włochy 5°C
Francja 8°C
Polska 8°C
Austria 5°C
Szwajcaria 7°C
Izrael 21°C
facebook
logo Ave Active