aveski wczasy narty wyjazd

OFERTA>SKI>WŁOCHY VAL DI FASSA

CENA KARNETU DOLOMITISUPERSKI na sezon 2016/17 (kliknij)
CENA KARNETU VAL DI FASSA na sezon 2016/17 (kliknij)  

Val di Fassa to to dolina położona w północno-wschodnich Włoszech w Dolomitach w regionie Alp Wschodnich.  Val di Fassa to różnobarwne konsorcjum narciarskie lące pomiędzy Gruppo Sella i Sassolungo. Między miejscowościami Canazei, Pozza di Fassa i Moena rozciągają się urozmaicone trasy narciarskie, najbardziej znane z nich to Marmolada, Sella Ronda i Ciampac. Charakterystyczną cechą Val di Fassa są zapierające dech w piersiach, niepowtarzalne widoki gołych, ogromnych ścian skalnych masywu Gruppo di Sela i Sassolungo, które w promieniach zachodzącego słońca mają fantastyczny czerwony kolor, dzięki budulcowi którym jest dolomit. Val di Fassa - sercem tej doliny jest miejscowość o nazwie Canazei. Dolina jest połączona ze słynną Sella Ronda, w skład której wchodzą jeszcze trzy inne doliny: Val Gardena, Alta Badia, ArabbaTworzą one objazd niepowtarzalnie pięknego masywu gór o nazwie Gruppo di Sella.  Jednak na miłośników białego szaleństwa w dolinie Fassa czekają różnorodne trasy: od zjazdów dzikich, lecz udostępnionych dla super narciarzy, do pięknych i płaskich stoków dla początkujących na hali o nazwie Belvedere. Są tu niepowtarzalne warunki dla ambitnych narciarzy, jak również dla rodzin ze swoimi pociechami, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami. A naprawdę mocno spragnionym jazdy możemy polecić skorzystanie z pięknie przygotowanego i oświetlonego stoku w miejscowości Pozza di Fassa.    WARUNKI NARCIARSKIE
Dolomity to kompleks 488 wyciągów narciarskich, 1180 km tras zjazdowych, połączonych 12 dolinami.Polecamy tutaj skorzystać z karnetów narciarskich Dolomiti Superski, które umożliwiają przemieszczanie się pomiędzy subregionami narciarskimi takimi jak: Val di Fassa, Arrabba, Cortina D`Ampezzo, Valle Isarco, Tre Valli, Civetta, Kronplatz, Val di Fiemme, Alta Badia, Val Gardena ze słynną trasą "Sellaronda" wokół pasma Sella, Alta Pusteria, San Martino di Castrozza.

Val di Fassa oferuje zróżnicowane trasy narciarskie o łącznej długości 180 kilometrów, z czego 116 kilometrów to trasy o średniej trudności, 46 kilometrów to trasy łatwe, a 18 kilometrów trasy trudne. Ponad 1 kilometr to trasy oświetlone - słynny -Aloch” w Pozza di Fassa.  Dolina dysponuje najnowocześniejszą infrastrukturą - 60 kilometrów wyciągów i kolejek o przepustowości 70 000 osób/godzinę: 
5
kolejek linowych,
1
kolejka gondolowa,
4 kolejki w ruchu ciągłym z wyczepianymi wagonikami,
8
wyciągów krzesełkowych z wczepianymi krzesłami,
19
wyciągów krzesełkowych i
16 wyciągów narciarskich oraz
2 snowparki Belvedere i Col Rodela.

Najbardziej znanymi centrami narciarskimi w dolinie są:  Vigo di Fassa , Campitello z przełęczą Sella, Canazei z przełęczą Pordoi i górą Belvedere oraz Alba z regionem Ciampac. Stolica regionu jest urocze miasteczko Canazei - ośrodek ten dysponuje kilkoma placami zabaw śnieżnych ze specjalnymi taśmami wyciągowymi (część z nich płatne lub zarezerwowane dla tamtejszych szkółek). Idealnym miejscem dla początkujących jest tam ogromna hala u podnóża góry Belvedere, oferująca świetnie przygotowane szerokie i płaskie stoki idealnie nadające się do szlifowania technik narciarskich.


      Dodatkowa atrakcja doliny Fassa jest fakt iż leży u stóp gór Sella, co stwarza wspaniałą okazję do wykorzystania atrakcji jakie daje SellaRonda - unikalna na skalę światową narciarska karuzela, jednocząca cztery ośrodki narciarskie i 500 km tras. Wykorzystując system wyciągów i zjazdów można ją pokonać dookoła, zgodnie, jak i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Można wyruszyć z dowolnego ośrodka wchodzącego w skład Sella Rondy rankiem i spędzając niesamowity dzień na wspaniałej wycieczce narciarskiej, popołudniem powrócić do tego samego ośrodka. Całość została tak zorganizowana, aby nawet osoby zupełnie amatorsko uprawiający narciarstwo nie miały problemu z pokonaniem całej trasy, niezależnie od miejsca startu. Dzięki temu jest to doskonała atrakcja na urozmaicenie urlopu dla całych rodzin. Pokonanie tej fantastycznie widokowej trasy trwa od 6 do 7 godzin.

NIE TYLKO NARTY....
 dla snowboardzistów

Val di Fassa i pobliski masyw Marmolada oferuje kilka pięknych off-pistów, natomiast ci którzy szukają mocnych wrażeń na hopkach znajdą je na hali Belvedere gdzie przygotowany jest specjalny tor do border-crossu.

  dla narciarzy biegowych

Trasy:
Ogółem dostępnych jest 70 km tras wyznaczonych na dwóch poziomach: na wysokości 2000 m oraz na dnie doliny Val di Fassa. Trasa Pozza - Canazei - Pozza - Soraga stanowi odcinek słynnej zawodniczej trasy Marcialonga, rozgrywanej od 1971 roku
Alba Canazei to 5,5 km średnich tras, lekcje narciarstwa biegowego, najwyżej wytyczona trasa: Ciampac - 2,1 km, 2150 - 2172 n.p.m., najdłuższy zjazd Pian Trevisan: 3,3 km, 2150 - 2172 m n.p.m..
Carezza to: 30 km tras - niebieskie 14 km, czerwone 16 km, najdłuższy zjazd: Niger - Hagneralm - 12 km, średni stopień trudności, najwyżej wytyczona trasa na przełęczy: Carezza - 1710 - 1740 m n.p.m., 3 km, średni stopień trudności, lekcje narciarstwa biegowego.
Canazei to: 5 km łatwych tras, lekcje narciarstwa biegowego.
Pozza di Fassa to oświetlony stok Pista Aloch - Pozza di Fassa - 1,6 km, średnio - trudny, lekcje narciarstwa biegowego.
Passo San Pellegrino to 1 km łatwych tras, lekcje narciarstwa biegowego.
Apres-ski
Liczne puby, bary, restauracje i dyskoteki otwarte są do późna w nocy. Osobom lubiącym odkrywać nowe smaki polecamy romantyczne kolacje w górskich schroniskach.
Dolina Val di Fassa: przejażdżki saniami motorowymi i konnymi, loty paralotnią z pól Col Rodella i Belvedere, wspinaczki po zamarzniętych wodospadach, spacery po oznakowanych trasach w dolinie.
Alba di Canazei: lodowisko, kręgle, centrum odnowy z basenem, sauną, łaźnią turecką, hydromasażem i solarium.
Campitello di Fassa: centrum sportowe Ischia, naturalne lodowisko, centrum fitness, centrum odnowy z basenem, sauną, łaźnią turecką, hydromasażem i solarium, ponadto masaże i salon kosmetyczny.
Pozza di Fassa: naturalne lodowisko, centrum odnowy.
Moena: naturalne lodowisko, centrum fitness, ściany do wspinaczki, centrum odnowy, beauty farm.
Penia di Canzei: squash.
Canazei: kryty basen, centrum odnowy z basenem, sauną, łaźnią turecką, hydromasażem i solarium.
Ciekawe wydarzenia sportowe:
Zawody Marcialonga w Moena, Scufoneda - Festival del Telemark w Moena/Alpe Lusia, wyścigi psich zaprzęgów i zawody w narciarstwie alpejskim Pizolada delle Dolomiti, w Pozza di Fassa zawody Trofeo Val di Fassa - zawody FIS-u w narciarstwie alpejskim, slalom gigant, slalom supergigant, międzynarodowy maraton narciarski, w Sella Ronda - nocne zawody pozatrasowe przez 4 przełęcze na dystansie 42 km - impreza da amatorów.

OŚRODKI NARCIARSKIE   KARNETY NARCIARSKIE
Cena karnetu jest uzależniona od terminu, ilości dni i rodzaju karnetu.
Niski sezon: od 30 listopada 2013 do 21 grudnia 2013
Wysoki sezon: od 22 grudnia 2013 do 6 stycznia 2014, od 2 lutego 2014 do 15 marca 2014
Sezon: od 7 stycznia 2014 do 1 lutego 2014, od 16 marca do 6 kwietnia 2014
Opłaty junior i senior: przeznaczone dla młodzieży urodzonej po 30.11.1997 i seniorów urodzonych przed 30.11.1948.
Dzieci urodzone po 30.11.2005:
- zniżka
50% na opłatę za skipass dla dorosłych od 1 do 14 dni
-
gratis od 3 do 14 dni, jeśli towarzyszy im dorosły płacący za swój karnet
Zniżka grupowa: 1 skipass gratis dla co 20 osoby płacącej za karnet
CENA KARNETU DOLOMITISUPERSKI Cena karnetu narciarskiego SUPERSKIRAMA DOLOMITI="http://www.dolomitisuperski.com/valfassa/en-US/Prices-skipass-val-di-fassa-dolomiti-superski-843EN.html">style="text-decoration: underline;"> na sezon 2013/2014
na 12 subregionow narciarskich:
Cortina D'Ampezzo,  Kronplatz, Alta Badia,  Val Gardena,  Val di Fassa,  Arabba,  Alta Pusteria,  Val di Fiemme,  San Marino di Castrozza,  Valle Isarco,  Trevall, Civetta
CENA KARNETU VAL DI FASSA na sezon 2013/2014  
Obejmujący ośrodki narciarskie: Marmolada-Passo Fedaia,  Alba-Ciampac, Canazei - Belvedere, Passo Costlunga, Campitello-Col Rodella,  Pozza di Fassa-Aloch-Buffaure, Vigo-Pera-Ciampedie
Region Val di Fassa to jeden z nielicznych w dolomitach, w którym można zakupić także tak zwany
karnet kombinowany -  to rozwiązanie dla tych, którzy lubią sobie urozmaicić monotonię jeżdżenia w jednej regionie narciarskim zwłaszcza że z Canazei można przedostać się do regionu Val Gardena czy na Marmolade, oraz "zaliczyć" słynną -Sellarondę”.
3Fassa + 3 DolomitiSuperski; 4Fassa+ 2 DS; 5Fassa + 1 DS


DOJAZD

Odległość od zjazdu z autostrady do wybranych stacji / miejscowości:
  • Bolzano Nord - Moena 41 km
  • Bolzano Nord - Pera di Fassa 38 km

Autostradę A22 należy opuścić na zjeździe Bolzano Nord, a wjechać na drogę SS22 w kierunku Bolzano, po przejechaniu ok 1 kilometra dojeżdżamy do ronda, na którym naleleży skręcić w lewo w drogę SS241 kierunek Val di Fassa/Passo Costalunga. Przejeżdżamy przez wąska dolinę Val d’Ega a następnie mijamy miejscowości Ponte Nova i Nova Levante, zaraz później wjeżdżamy na przełęcz Passo Costalunga 1758 m.n.p.m. (to najwyższy punkt drogi). Teraz zjeżdżamy do miejscowości Vigo di Fassa to już dolina Val di Fassa. W miejscowości Vigo di Fassa wjeżdżamy na drogę SS48. Aby dojechać do miejscowości Moena, należy teraz skręcić w prawo i po paru kilometrach jesteśmy na miejscu. Aby dotrzeć do Pera di Fassa należy w miejscowości Vigo di Fassa skręcić w lewo i po przejechaniu 2 km zaraz za Pozza di Fassa dojeżdżamy na miejsce.
Uwaga: przy intensywnych opadach śniegu łańcuchy obowiązkowe


165
Hotel*** Malder z basenem i SPA! 6SKI/7N sb - sb lub nd - sb
Soraga
terminy od: 2018-03-17
ilość dni: 8 dni
transport: Własny
cena od: 414 EUR
więcej
190
Apartamenty w Val di Fassa! 6N/7SKI sb - sb
Pozza Di Fassa
terminy od: 2018-03-17
ilość dni: 8 dni
transport: Własny
cena od: 155 EUR
więcej

Wyszukiwarka Alternatywna ofert na dojazd własny.

POGODA

Włochy 5°C
Francja 8°C
Polska 8°C
Austria 5°C
Szwajcaria 7°C
Izrael 21°C
facebook
logo Ave Active