aveski wczasy narty wyjazd

OFERTA>SKI>WŁOCHY VAL DI FIEMME

CENA KARNETU DOLOMITISUPERSKI na sezon 2016/17 (kliknij)
CENA KARNETU VAL DI FIEMME na sezon 2016/17 (kliknij)
Val di Fiemme (Dolina Płomieni) leży w północno-wschodniej części Trydentu, pomiędzy pasmem Latemar a Pale di San Martino, łańcuchem górskim Lagorai a szczytem Corno Nero. Niedaleko stąd do głównych miast regionu Bolzano - 40 km i Trento - 60km.
Val di Fiemme n
azywany jest przedsionkiem Dolomitów, gdyż zaczynają się tu monumentalne, charakterystyczne dla tego rejonu, góry. W jego skład wchodzi 5 ośrodków narciarskich: Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavazè, Passo Rolle i największe Ski Center Latemar, w sumie ponad 105 km dobrze przygotowanych nartostrad. Głównymi miejscowościami rejonu są Cavalese i Predazzo, pozostałe nieco mniejsze to między innymi Stava, Panchià i typowo narciarska miejscówka Pampeago. Sezon rozpoczyna się od pierwszych dni grudnia i trwa do początku kwietnia. Stoki położone są na wysokości od 1000 do 2300 m.n.p.m., co gwarantuje pewne warunki śniegowe. Bogata, nieustannie rozwijana sieć nowoczesnych wyciągów zadowoli każdego - od początkujących po zaawansowanych narciarzy.

WARUNKI NARCIARSKIE

Dolomity to kompleks 488 wyciągów narciarskich, 1180 km tras zjazdowych, połączonych 12 dolinami. Polecamy tutaj skorzystać z karnetów narciarskich Dolomiti Superski, które umożliwiają przemieszczanie się pomiędzy subregionami narciarskimi takimi jak: 
Val di Fassa, Arrabba, Cortina D`Ampezzo, Valle Isarco, Tre Valli, Civetta, Kronplatz, Val di Fiemme, Alta Badia, Val Gardena ze słynną trasą "Sellaronda" wokół pasma Sella, Alta Pusteria, San Martino di Castrozza.


Val di Fiemme oferuje zróżnicowane trasy narciarskie o łącznej długości 105 kilometrów, z czego 30 to trasy o średniej trudności, 38 to trasy łatwe, a 14 kilometrów trasy trudne. Ponad 2 kilometry z nich to trasy oświetlone. Dolina dysponuje najnowocześniejszą infrastrukturą-
47 kilometrów wyciągów i kolejek o przepustowości 72 000 osób/godzinę:
1 kolejka linowa,
6 kolejki w ruchu ciągłym z wyczepianymi wagonikami,
16 wyciągów krzesełkowych z wczepianymi krzesłami,
11 wyciągów krzesełkowych i
11 wyciągów narciarskich

Każdy ośrodek narciarski posiada przygotowane z myślą o dzieciach oddzielone place zabaw śnieżnych ze specjalnymi taśmami wyciągowymi ułatwiającymi uczącym się wjeżdżanie do góry. Szczególnie polecamy stoki koło Schroniska Gardone (Rifugio Gardone) w ośrodku Ski Center Latemar oraz Dos dei Laresi na zboczach Alpe Cermis.
Każdy ośrodek posiada kilka wymagających stoków o dużym stopniu nachylenia. Wszystkie nartostrady są codziennie ratrakowane, dzięki czemu nie ma na nich muld. Do najdłuższych należy zjazd Olimpia o łączniej długości 7 200 m i różnicy poziomów 1400 metrów (Alpe Cermis), a jednymi z najtrudniejszych są  Palla di Santa i Variante Muro (Ski Latemar) oraz Fiamme Oro (Ski Area Alpe Lusia).

Pięć obszarów narciarskich na terenach narciarskich Val di Fiemme-Obereggen pozwalają na odkrycie każdego dnia innego oblicza Dolomitów. Dolina Val di Fiemme rozciąga się na obszarze 35 km w północno-wschodnim Trydencie, między słynnymi górami Dolomitów: Pale di San Martino, Latemar a łańcuchem Lagorai, z jedenastoma ośrodkami, górskie miasteczka są typowe i turystyczne. Śnieg, zagwarantowany dzięki nowoczesnej sieci armatek śnieżnych, pozwala na jazdę na nartach od listopada do kwietnia. Trasy są dostępne z całej doliny poprzez nowoczesne i szybkie wyciągi, ostatniej generacji.
Urok narciarstwa alpejskiego w Val di Fiemme tłumaczony jest 100 km tras, 120 instruktorami narciarstwa, 50 najnowszymi wyciągami i bezpłatną usługą skibus.
Ośrodek narciarski Ski Center Latemar obejmuje obszar od Alp Pampeago w kierunku Predazzo i Obereggen z trasami zjazdowymi o łącznej długości 40 km, wyposażonymi w urządzenia do sztucznego naśnieżania oraz z oświetleniem do nocnej jazdy na nartach. Nowoczesne i skuteczne instalacje wyciągowe to 13 wyciągów krzesełkowych, 2 linie wyciągów narciarskich i 2 linie kolejki kabinowej.
Kompleks skoczni narciarskich
Predazzo to jedna z najlepszych struktur tego typu na świecie, tu właśnie wielokrotnie odbywały się mistrzostwa świata. Kompleks wznosi się wśród w zieleni w miejscowości Stalimen. Posiada 6 różnych skoczni oraz jedną skocznię szkoleniową, wszystkie są czynne przez cały rok. Rozpościera się na obszarze ponad 30.000 m2 i obejmuje trybuny, parkingi, mini wyciąg krzesełkowy, wyposażony budynek i ogromny ekran. Przygotowano tu specjalne oświetlenie z myślą o zawodach odbywających się po zmierzchu.

NIE TYLKO NARTY..
 dla snowboardzistów
Trasy:
W soboty w Alpe Lusia stok Fraine jest rezerwowany dla snowboardzistów. Oświetlony stok Belvedere tylko dla snowboardzistów o długości 1,5 km, różnicy poziomów 256 m i średnim stopniu trudności.
W Jochgrimm snowboardziści nie mogą wjeżdżać wciągami na Schwarzhorn i Weishorn.
Park śnieżny Snowpark Obereggen, obsługiwany przez wyciąg krzesełkowy o tej samej nazwie, stał się ulubionym miejscem spotkań snowboardzistów. Wzdłuż trasy Pampeago-Obereggen co roku, zgodnie z zasadami sztuki, budowany jest halfpipe, a następnie trzy razy w tygodniu przygotowuje się go, w trosce o to, aby dostarczał bezpiecznej rozrywki. Ma długość 90 metrów, 15 metrów szerokości i 3,5 metra wysokości, jest bogato wyposażony, a dodatkowo w weekendy zapewniona jest oprawa muzyczna. Znajdują się tu bezpiecznie poprowadzone trasy w świeżym śniegu oraz tor do boardercrossu
Freestyle:
Snowpark z halfpipem w Alpe Lusia oraz naturalny halfpipe (120 m długości) przy wyciągu Absam-Meierl w Ski Center Latemar.

dla narciarzy biegowych
Trasy:
Val di Fiemme jest członkiem międzynarodowej organizacji ECCU (European Cross Country Union), która zajmuje się propagowaniem dyscypliny narciarstwa biegowego. Tutejsze tereny są idealnie stworzone do narciarstwa biegowego. Nie na darmo rozegrano tu w 1991 r. mistrzostwa w narciarstwie klasycznym. Na miłośników biegówek czeka tu 150 km urozmaiconych tras - niebieskie 31 km, czerwone 80 km, czarne 39 km. W Lago di Tesero - 10 km tras, w Masi-Molina - 20 km tras, w Passo Lavazè - 68 km, Bellamonte Rollepass w Ziano-Predazzo - 29 km, w Aldein-Jochgrimm - 35 km tras. Najdłuższa i najwyżej wytyczona trasa to Malga Schmieder - Malga Ora - Passo Lavazè - wys. 1699 - 1872 m, 23 km, średni stopień trudności. Oświetlona trasa Pista Imana w Pampeago - wys. 1000 m, 4 km, średni stopień trudności. Trasa zawodnicza Marcialonga ciągnie się od miejscowości Moena i Canazei w Val di Fassa po Cavalese - 70 km.
Apres-ski
W regionie liczne pizzerie, bary, kawiarnie i tradycyjne restauracje oferujące wyśmienite dania kuchni włoskiej.
Do dyspozycji narciarzy są także kino, teatry, dyskoteki, puby i imprezy kulturalne i folklorystyczne. W Cavalese można obejrzeć wystawę malarstwa w budynku Manifica Communita. W Predazzo ekspozycja w muzeum geologii i mineralogii.

Do dyspozycji gości szeroka gama atrakcji sportowych: 2 publiczne, kryte baseny (Cavalese, Predazzo), kryte korty tenisowe, kryte lodowisko, finess centrum.
W Belveder - Ziano tor saneczkowy o długości 1,5 km, 30 km zimowych szlaków turystycznych.
W Predazzo: bilard, bocce stadnina, minigolf, centrum fitness, basen, korty tenisowe.
W Cavalese: minigolf, loty paralotnią, kryte lodowisko, basen.
W Tesero: minigolf, centrum fitness, lodowisko na jeziorze Lago di Tesero.
Ciekawe wydarzenia lokalne:
Wystawa szopek bożonarodzeniowych w Tesero od połowy grudnia do połowy stycznia, a także koncerty Fiemme Ski Jazz w jeden z marcowych weekendów.


OŚRODKI NARCIARSKIEKARNETY NARCIARSKIE
Cena karnetu jest uzależniona od terminu, ilości dni i rodzaju karnetu.
Niski sezon: od 30 listopada 2013 do 21 grudnia 2013
Wysoki sezon: od 22 grudnia 2013 do 6 stycznia 2014, od 2 lutego 2014 do 15 marca 2014
Sezon: od 7 stycznia 2014 do 1 lutego 2014, od 16 marca do 25 kwietnia 2014
Opłaty junior i senior: przeznaczone dla młodzieży urodzonej po 30.11.1997 i seniorów urodzonych przed 30.11.1948.
Dzieci urodzone po 30.11.2005:
- zniżka
50% na opłatę za skipass dla dorosłych od 1 do 14 dni
-
gratis od 3 do 14 dni, jeśli towarzyszy im dorosły płacący za swój karnet
Zniżka grupowa:
1 skipass gratis dla co 20 osoby płacącej za karnet
CENA KARNETU DOLOMITISUPERSKI na sezon 2013/2014
na 12 suberegionow narciarskich: Cortina D'Ampezzo, Kronplatz, Alta Badia, Val Gardena, Val di Fassa, Arabba, Alta Pusteria, Val di Fiemme, San Marino di Castrozza, Valle Isarco, Trevalli, Civetta

CENA KARNETU VAL DI FIEMME na sezon 2013/2014
Obejmujący ośrodki narciarskie: Ski Center Latemar, Alpe Cermis, Bellamonte-Lusia, Passo-Rolle, Lavaze
Dolina Fiemme to miejsce w którym można zakupić także tak zwany
karnet kombinowany (ceny podane są w dolnej części cennika Val di Fiemme).- Karnet kombinowany to rozwiązanie dla tych, którzy lubią sobie urozmaicić monotonię jeżdżenia w jednej regionie narciarskim zwłaszcza że z Canazei można przedostać się do regionu Val Gardena czy na Marmolade, oraz zaliczyć słynna -Sellaronde”.
3Fiemme + 3 DolomitiSuperSki, 4Fiemme + 2 DS, 5Fiemme + 1 DS


DOJAZD

Odległość od zjazdu z autostrady do wybranych stacji / miejscowości:

•    Egna Ora / Neumarkt - Val di Fiemme 24 km


Autostradę A22 należy opuścić na zjeździe Egna Ora, oznakowanym również jako zjazd do Val di Fiemme, a następnie udać się przez miejscowość Egna w kierunku Cavalese. Po drodze mijamy miejscowość Montana, a następnie widokomym trawersem pniemy się w górę. Po przejechaniu 20 km dojeżdżamy do Val di Fiemme. Pierwszą miejscowością po drodze jest Cavalese, tuż ponad znajduje się Varena, a pod Castello-Molina di Fiemme.
Do Predazzo najlepiej dojechać szybką obwodnicą położoną na dnie doliny, po drodze znajduje się także miejscowość Panchia.
Aby dotrzeć do Stava i Pampeago należy przejechać Cavalese w kierunku Tesero, a następnie w tej miejscowości odbić w drogę w lewo, poprowadzoną w dolinie wiodącą do samego Pampeago.
Uwaga: przy intensywnych opadach śniegu łańcuchy obowiązkowe.


 


136
Hotel**** Shandrani z basenem i SPA 7N/6SKI sb - sb
Stava
terminy od: 2018-03-17
ilość dni: 8 dni
transport: Własny
cena od: 494 EUR
więcej
187
Hotel*** Sass Maor ze SPA; 7N/6SKI sb - sb
Predazzo (Latemar)
terminy od: 2018-03-17
ilość dni: 8 dni
transport: Własny
cena od: 384 EUR
więcej
226
Hotel** Touring z małym SPA ; 7N/6SKI sb - sb
Predazzo (Latemar)
terminy od: 2018-03-17
ilość dni: 8 dni
transport: Własny
cena od: 384 EUR
więcej
374
Apartamenty. Wyjazdy przez cały sezon! sb - sb 7N/6SKI
Predazzo (Latemar)
terminy od: 2018-03-17
ilość dni: 8 dni
transport: Własny
cena od: 614 EUR
więcej

Wyszukiwarka Alternatywna ofert na dojazd własny.

POGODA

Włochy 5°C
Francja 8°C
Polska 8°C
Austria 5°C
Szwajcaria 7°C
Izrael 21°C
facebook
logo Ave Active