aveski wczasy narty wyjazd

OFERTA>SKI>VAL GARDENA

CENA KARNETU DOLOMITISUPERSKI na sezon 2016/17 (kliknij)
CENA KARNETU VAL GARDENA na sezon 2016/17 (kliknij)

Val Gardena to region w północnych Włoszech w otoczeniu przepięknych gór, z widokiem na Sella Rondę i szczyt Langkofel (3.181 m). Amatorom sportów zimowych kręci się tu w głowie od atrakcji! 175 km tras narciarskich i 85 wyciągów, gwarancja dobrych warunków śniegowych i takie nartostrady jak Ciampinoi oraz Saslong przyprawią o szybsze bicie serca szczególnie dobrych sportowców.Tutaj jednak również na początkujących czekają tu łatwiejsze trasy. Szczególną atrakcją jest dostęp do słynnej karuzeli narciarskiej Sella-Ronda, 50-kilometrowej trasy okrążającej wielki masyw Gruppo di Sella! Na snowboardzistów czekają tu trzy snowparki, a narciarstwa biegowego około 117 km tras! 


>


WARUNKI NARCIARSKIE

Dolomity to kompleks 488 wyciągów narciarskich, 1180 km tras zjazdowych, połączonych 12 dolinami. Polecamy tutaj skorzystać z karnetów narciarskich Dolomiti Superski, które umożliwiają przemieszczanie się pomiędzy subregionami narciarskimi takimi jak: 
Val di Fassa, Arrabba, Cortina D`Ampezzo, Valle Isarco, Tre Valli, Civetta, Kronplatz, Val di Fiemme, Alta Badia, Val Gardena ze słynną trasą "Sellaronda" wokół pasma Sella, Alta Pusteria, San Martino di Castrozza.

Val Gardena oferuje zróżnicowane trasy narciarskie o łącznej długości 175 kilometrów, z czego 100 kilometrów to trasy o średniej trudności, 50 kilometrów to trasy łatwe, a 25 kilometrów trasy trudne. 2,5 kilometra to trasy oświetlone. Dolina dysponuje najnowocześniejszą infrastrukturą-
Niemal
75 kilometrów wyciągów i kolejek o przepustowości 115 553 osóby/godzinę:
2 kolejki linowe,
7 kolejek w ruchu ciągłym z wyczepianymi wagonikami,
1 podziemna linowa kolejka torowa,
10 wyciągów krzesełkowych z wczepianymi krzesłami,
9 wyciągów krzesełkowych z osłoną,
26 wyciągów krzesełkowych i
29 wyciągów narciarskich,
do tego
158 kilometrów stoków naśnieżanych.
Długość wszystkich tras biegowych w tym regionie wynosi 98 kilometrów. Val Gardena dysponuje 37 trasami zjazdowymi, posiada także możliwość jazdy poza trasami, uprawianie narciarstwa tourowego oraz dysponuje w pełni wyposażonym zapleczem dla dzieci.
Każdy ośrodek narciarski posiada przygotowane z myślą o dzieciach oddzielone place zabaw śnieżnych ze specjalnymi taśmami wyciągowymi ułatwiającymi uczącym się wjeżdżanie do góry. Val Gardena to największy z ośrodków które polecamy naszym gościom. Dobra lokalizacja i nowoczesna infrastruktura wyciągów powoduje że nigdy się tu nie stoi w kolejkach. Różnorodność tras sprawia że każdy znajdzie coś dla siebie. Do najtrudniejszych można zaliczyć słynny stok gigantowi
Saslong na którym rok rocznie rozgrywane są zawody pucharu świata. 

Dodatkową atrakcją jest fakt, że Val Gardena leży u stóp gór Sella, co stwarza wspaniałą okazję do wykorzystania atrakcji jakie daje SellaRonda - unikalna na skalę światową narciarska karuzela, jednocząca cztery ośrodki narciarskie i 500 km tras. Wykorzystując system wyciągów i zjazdów można ją pokonać dookoła, zgodnie, jak i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Można wyruszyć z dowolnego ośrodka wchodzącego w skład Sella Rondy rankiem i spędzając niesamowity dzień na wspaniałej wycieczce narciarskiej, popołudniem powrócić do tego samego ośrodka. Całość została tak zorganizowana, aby nawet osoby zupełnie amatorsko uprawiający narciarstwo nie miały problemu z pokonaniem całej trasy, niezależnie od miejsca startu. Dzięki temu jest to doskonała atrakcja na urozmaicenie urlopu dla całych rodzin. Pokonanie tej fantastycznie widokowej trasy trwa od 6 do 7 godzin.NIE TYLKO NARTY..
dla snowboardzistów
Trasy:
Boarder cross w Passo Sella (wjazd wyciągiem krzesełkowym Grohman - Cavazes) oraz w okolicy Comici/Piz Sella.
Freestyle:
Snowboardziści mają do dyspozycji naturalny halfpipe przy wyciągu Sotsaslong, w Alpe di Siusi (przy wyciągu krzesełkowym Laurin) oraz w Ciampinoi (przy wciągu Bruno).
dla narciarzy biegowych
Trasy:
Bogata oferta dla miłośników biegówek - można tu znaleźć dobrze przygotowane trasy o każdym stopniu trudności: w Vallunga (Selva Gardena), Monte Pana (S.Cristina) i w Alpe di Siusi. Do tras na Monte Pana można się dostać samochodem lub wyciągiem krzesełkowym z S.Cristina. Z Monte Pana można się przerzucić na sąsiednie trasy w Alpe di Siusi. Najwyżej wytyczone trasy to: Jochloipe (2011 - 2050 m n.p.m.) - 15 km, wysoki stopień trudności, Goldknopf (1900 - 2150 m n.p.m.) - 35 km, wysoki stopień trudności, Monte Pana koło S. Cristina (1640 - 1790 m n.p.m.) - 23 km, łatwo - średnia oraz Langental koło Wolknstein (1620 - 1810 m n.p.m.) - 15 km, łatwo-trudna.
Apres-ski
W Selva Gardena nie sposób się nudzić - życie nocne jest tu szczególnie ożywione. Na terenie całego obszaru Val Gardena można znaleźć liczne restauracje, górskie schroniska, bary, puby a także kilka dyskotek. Warto odwiedzić muzeum Val Gardena w Ortisei, zobaczyć kościółek Sam Giacomo, zamek Castello dei conti Wolkenstein czy Castel Gardena.
Na ternie Selva Gardena znajdują się liczne tory saneczkowe, siłownie, baseny, korty tenisowe i korty do sqasha. Lodowiska dostępne są w Selva Gardena i Siusi, ponadto turyści mają do dyspozycji: minigolfa, szkółkę jeździecką czy sztuczną ścianę do wspinaczki. Miłośnikom sportów ekstremalnych polecamy loty paralotnią czy wspinaczkę po zamarzniętych wodospadach.
Ciekawe wydarzenia lokalne:
Do lokalnych tradycji należą zjazdy z zapalonymi pochodniami i sztuczne ognie w Sylwestra, zawody w biegu na rakietach śnieżnych czy świąteczna wystawa szopek.


KARNETY NARCIARSKIE
Cena karnetu jest uzależniona od terminu, ilości dni i rodzaju karnetu.
Niski sezon: od 7 grudnia 2013 do 21 grudnia 2013
Wysoki sezon: od 22 grudnia 2013 do 6 stycznia 2014, od 2 lutego 2014 do 15 marca 2014
Sezon: od 7 stycznia 2014 do 1 lutego 2014, od 16 marca 2014 do 6 kwietnia 2014
Opłaty junior i senior:
przeznaczone dla młodzieży urodzonej
po 30.11.1997 i seniorów urodzonych przed 30.11.1948.
 Dzieci urodzone po 30.11.2005:
- zniżka
50% na opłatę za skipass dla dorosłych od 1 do 14 dni
-
gratis od 3 do 14 dni, jeśli towarzyszy im dorosły płacący za swój karnet
Zniżka grupowa:
1 skipass gratis dla co 20 osoby płacącej za karnet
CENA KARNETU DOLOMITISUPERSKI na sezon 2013/2014
na 12 subregionow narciarskich: Cortina D'Ampezzo, Kronplatz, Alta Badia, Val Gardena, Val di Fassa, Arabba, Alta Pusteria, Val di Fiemme, San Marino di Castrozza, Valle Isarco, Trevalli, Civetta
CENA KARNETU VAL GARDENA na sezon 2013/2014

DOJAZD


Odległość od zjazdu z autostrady do wybranych stacji / miejscowości:
•    Klausen-Chiusa - Santa Cristina 24 km

Autostradę A22 należy opuścić na zjeździe Klausen - Chiusa, oznakowanym również jako zjazd do Val Gardena, a następnie wjechać na drogę SS242 Dir, która początkowo wiedzie wzdłuż autostrady, a następnie odbija w dolinę Val Gardena. Po drodze mijamy miejscowość Ortisei, a zaraz później wjeżdżamy do Santa Cristina, tuż za nią znajduje się Selva.

Uwaga: przy intensywnych opadach śniegu łańcuchy obowiązkowe

MARCOWE SŁOŃCE
758
VAL GARDENA - PERŁA DOLIMITÓW! H***S z basenem i SPa 7N/6SKI
Barbiano
terminy od: 2018-03-17
ilość dni: 8 dni
transport: Autokar
cena od: 2459 PLN
więcej
175
Hotel*** Sporthotel Platz z basenem i SPA; 7N/6SKI
Ortisei
terminy od: 2018-03-17
ilość dni: 8 dni
transport: Własny
cena od: 454 EUR
więcej

Wyszukiwarka Alternatywna ofert na dojazd własny.

POGODA

Włochy 5°C
Francja 8°C
Polska 8°C
Austria 5°C
Szwajcaria 7°C
Izrael 21°C
facebook
logo Ave Active