aveski wczasy narty wyjazd

OFERTA>SKI>WŁOCHY KRONPLATZ


CENA KARNETU DOLOMITISUPERSKI na sezon 2016/17 (kliknij)
CENA KARNETU KRONPLATZ na sezon 2016/17 (kliknij)


Kronplatz (Plan de Corones) to region w Tyrolu Południowym to najwyższej klasy teren narciarski na stokach góry o tej nazwie. leżącej u stóp Kronplatzu dolinie Val Pusteria (Pustertal) znajduje się trzynaście miejscowości wypoczynkowych, spośród których największa to średniowieczne miasteczko Brunico (Bruneck). Góra Plan de Corones (2 275 m n.p.m.) gwarantuje wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa. Jej kopulasty wierzchołek jest całkowicie bezdrzewny, dzięki czemu trasy są szerokie i wspaniale nasłonecznione, a ze stoków roztaczają się malownicze widoki na Alpy Zillertalskie i Dolomity.

WARUNKI NARCIARSKIE
Dolomity to kompleks 488 wyciągów narciarskich, 1180 km tras zjazdowych, połączonych 12 dolinami. Polecamy tutaj skorzystać z karnetów narciarskich Dolomiti Superski, które umożliwiają przemieszczanie się pomiędzy subregionami narciarskimi takimi jak:
Val di Fassa, Arrabba, Cortina D`Ampezzo, Valle Isarco, Tre Valli, Civetta, Kronplatz, Val di Fiemme, Alta Badia, Val Gardena ze słynną trasą "Sellaronda" wokół pasma Sella, Alta Pusteria, San Martino di Castrozza.

Kronplatz - supernowoczesna stacja narciarska. Nowoczesne wyciągi o wielkiej przepustowości, najnowocześniejsze metody utrzymania i pielęgnowania pokrywy śnieżnej oraz bardzo dobre zaplecze gastronomiczne, usługowe oraz rekreacyjne - to największe zalety tej znanej na całym świecie stacji narciarskiej, której olbrzymią zaletą jest też wyjątkowa atmosfera: grająca na stokach muzyka, zabawy, koncerty.
Z pośród 105 km tras narciarskich każdy znajdzie coś dla siebie: począwszy od łagodnych i średnio trudnych tras narciarskich, przez bogate zaplecze dla snowboardzistów, po wspaniałe trasy czarne - które zadowolą najbardziej wymagających amatorów białego szaleństwa. Miłośnicy narciarstwa znajdą tutaj zarówno widokowo położone łatwe i średniej trudności trasy, a także trudne zjazdy przeznaczone dla wytrawnych narciarzy jak np. ponad 5,5 km
trasa Spikeboden.
Kronplatz oferuje zróżnicowane trasy narciarskie o łącznej długości 105 kilometrów, z czego 27 kilometrów to trasy o średniej trudności, 52 kilometrów to trasy łatwe, a 26 kilometrów trasy trudne. Ponad 1 kilometr to trasy oświetlone. Dolina dysponuje najnowocześniejszą infrastrukturą-
43 kilometry wyciągów i kolejek o przepustowości 63 900 osób/godzinę:
20 kolejek w ruchu ciągłym z wyczepianymi wagonikami,
1 wyciąg krzesełkowy z wczepianymi krzesłami,
4 wyciągi krzesełkowe z osłoną
1 wyciąg krzesełkowy i
6 wyciągów narciarskich

Kronplatz - góra numer jeden dla narciarzy w Południowym Tyrolu

Kronplatz położony jest na wysokości 2275 metrów wysokości i rozciąga się z niego wspaniała panorama (360°) na wszystki
e wielkie szczyty alpejskie! Narciarze mogą dostać się na niego z trzech stron dzięki najnowocześniejszym wyciągom, natomiast w doliny prowadzi sześć tras zjazdowych.
Śnieg i słońce - na trasach narciarskich jeździ się od początku grudnia do końca kwietnia. Kronplatz zajmuje pierwsze miejsce w rejonie całych Alp pod względem naśnieżania i przygotowania tras narciarskich i dlatego też po szusowaniu na stokach można pozwolić sobie na zjazd do baru bez obaw, że w międzyczasie zabraknie śniegu. Na Kronplatz znajduje się 40 schronisk dla narciarzy, chaty w stylu regionalnym i niekończące się słoneczne tarasy. Do tego dochodzi wykwintna kuchnia w Pustertal - łącząca w sobie włoską i ladyńską sztukę kulinarną. Kronplatz - to czysta rozkosz! Pełen odjazd!
Region narciarski Kronplatz oferuje łącznie ponad 100 km perfekcyjnie przygotowanych stoków narciarskich. 31 nowoczesny
ch wyciągów prowadzi z trzech stron na szeroki, w większości niezalesiony szczyt tej widokowej góry, charakteryzującej się lekkim spadkiem. Dzięki dużej wydajności przewozowej wynoszącej ponad 63.900 osób na godzinę wyciągi na tym terenie rzadko są w pełni wykorzystywane. Z tego względu prawie w ogóle nie występuje konieczność oczekiwania w kolejce. Najnowocześniejsze kompaktowe urządzenia naśnieżające i wydajne ratraki gwarantują wraz z 300-osobowym zespołem pracowników optymalne warunki na stoku o każdym czasie. Nie można zapomnieć o eldorado dla narciarzy biegowych: dolinie Antholzer znanej z zawodów biatlonowych i dolinie Gsieser. Począwszy od sezonu zimowego 2006/07 połączenie z regionem narciarskim Alta Badia i Sella.
NIE TYLKO DLA NARCIARZY...
dla snowboardzistów
Ośrodek nie jest bowiem przeznaczony wyłącznie dla miłośników szerokich zboczy i szerokich carvingowych łuków. Dwie trasy z czarnym oznaczeniem powyżej miasteczka Bruneck w maksymalnym stopniu wykorzystują możliwości Kronplatzu, a trasa Herrnegg ma nawet homologację dla zawodów FIS. Trzecia czarna trasa pod szczytem Piz de Plaites nazywa się Erta, co można przetłumaczyć jako -stroma” i - rzeczywiście - jest to jej najlepszy opis. 
Szlaki zjazdowe schodzące w doliny mają od 5 do 6,5 km długości i dzięki sztucznemu naśnieżaniu utrzymane są w świetnym stanie od początku do końca sezonu. 
Nowoczesna i sprawnie działająca sieć wyciągów (14 gondoli, 10 wyciągów krzesełkowych, 10 orczyków) posiada bardzo dużą przepustowość, dzięki czemu praktycznie nigdy nie ma tu kolejek. 
Plan de Corones wchodzi w skład, dysponującej w sumie 1 200 kilometrami tras, olbrzymiej domeny narciarskiej Dolomiti Superski.
dla narciarzy biegowych
Trasy:
W sumie blisko 200 km tras w dolinach Anterselva, Valle di Tamores i Valle di Casies. Najdłuższą trasą jest Gsiesertal - wys. 1187 - 1500 m n.p.m., 42 km, o średnim stopniu trudności. Najwyżej wytyczone trasy są w dolinie Antholzertal - wys. 1500 - 1650 m n.p.m., 20 km, niski i wysoki stopień trudności. Nowa trasa Passo delle Elbe znajduje się u stóp Sass Pütia - wys. 2000 m n.p.m., 6,5 km, można tu także znaleźć trasę wytyczoną w rezerwacie przyrody Fannes - Sennes - Braies. Szkoły narciarstwa biegowego dostępne są w Brunico, Anterselva di Sopra i S. Maddalena.
Apres-ski
Na narciarzy czekają tu schroniska serwujące regionalną kuchnię, restauracje oraz igloo - bary i puby.
Dyskoteki znajdują się w S. Vigilio, Valdaora i Chie`nes (Kies).

Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają tu liczne tory saneczkowe, lodowisko w Brunico oraz kryte baseny w hotelach. Warto spróbować wypraw na śnieżnych rakietach, przejażdżki saniami konnymi czy wspinaczkę po zamarzniętych wodospadach.
Ciekawe wydarzenia lokalne:
Lokalną tradycją jest kiermasz bożonarodzeniowy w Brunico oraz liczne imprezy na rozpoczęcie i zakończenie sezonu.


KARNETY NARCIARSKIE
Cena karnetu jest uzależniona od terminu, ilości dni i rodzaju karnetu.
Niski sezon: od 30 listopada 2013 do 21 grudnia 2013
Wysoki sezon: od 22 grudnia 2013 do 6 stycznia 2014, od 2 lutego 2014 do 15 marca 2014
Sezon: od 7 stycznia 2014 do 1 lutego 2014, od 16 marca 2014 do 21 kwietnia 2014
Opłaty junior i senior:
przeznaczone dla młodzieży urodzonej
po 30.11.1997 i seniorów urodzonych przed 30.11.1948.
Dzieci urodzone po 30.11.2005:
- zniżka
50% na opłatę za skipass dla dorosłych od 1 do 14 dni
-
gratis od 3 do 14 dni, jeśli towarzyszy im dorosły płacący za swój karnet
Zniżka grupowa:

1 skipass gratis dla co 20 osoby płacącej za karnet
CENA KARNETU DOLOMITISUPERSKI na sezon 2013/2014
na 12 suberegionow narciarskich: Cortina D'Ampezzo. Kronplatz, Alta Badia, Val Gardena, Val di Fassa, Arabba, Alta Pusteria, Val di Fiemme, San Marino di Castrozza, Valle Isarco, Trevalli, Civetta
CENA KARNETU KRONPLATZ na sezon 2013/2014


DOJAZD
Odległość od zjazdu z autostrady do wybranych stacji / miejscowości:
•    Bressannone - Brunico: 31 km
Autostradę A22 należy opuścić na zjeździe Bressannone / Brixen a następnie kierować się w stronę Val Pusteria drogą SS49/E66. Po przejechaniu ok 31 km dojeżdżamy do miejscowości Brunico.
Uwaga: przy intensywnych opadach śniegu łańcuchy obowiązkowe.
Wyszukiwarka Alternatywna ofert na dojazd własny.

POGODA

Włochy 5°C
Francja 8°C
Polska 8°C
Austria 5°C
Szwajcaria 7°C
Izrael 21°C
facebook
logo Ave Active