aveski wczasy narty wyjazd

OFERTA>SKI>WŁOCHY VAL DI SOLE


Cena karnetu narciarskiego FOLGARIDA-MARILLEVA na sezon 2016/17 (kliknij)
Cena karnetu narciarskiego PEJO, na sezon 2016/17 (kliknij)
Cena karnetu narciarskiego MONTE BONDONE na sezon 2016/17 (kliknij)
Cena karnetu narciarskiego ADAMELLO SKI  na sezon 2016/17 (kliknij)
Cena karnetu narciarskiego SUPERSKIRAMA DOLOMITI na sezon 2016/17 (kliknij)

Val di Sole (dolina Słońca) nie należy już do Dolomitów, to odrębny region tak zwane Dolomity Brenty, a łączy w sobie stoki wokół Madonna di Campiglio, Folgarida, Marilleva i Passo Tonale. Tutejsze nartostrady należą do Konsorcjum Skirama Dolomity Adamello - Brenta, które skupia 6 ośrodków narciarskich (Pejo, Ponte di Legno, Folgarida-Marilleva, Madonna di Campiglio, Monte Bondone i Paganella) zdecydowana większość z nich jest połączona z sobą nartostradami lub wygodnymi skibusami. Najważniejszymi miejscowościami rejonu są Folgarida, Madonna di Campiglio, Marilleva i Passo Tonale.


WARUNKI NARCIARSKIE

Osoby stawiające pierwsze kroki na nartach z pewnością będą zdziwione różnorodnością tras, znanych jako -niebieskie”, czyli idealne do nauki jazdy. Dla maluchów przygotowano park zabaw na śniegu oraz dwie trasy na Folgaridzie, idealne do zabaw na nartach z najmłodszymi. Val di Sole rozciąga się na wysokości od 682 m do 2585 m n.p.m. Tereny narciarskie zaczynają się już od wysokości 900 m, a wyciągi wywożą narciarzy na wysokość 2585 m n.p.m., skąd prowadzi w dół 38 km tras zjazdowych, z których tylko 7 km należy do trudnych i niebezpiecznych. Narciarstwo alpejskie: trasy zjazdowe i wyciągi znajdują się na stokach Doss della Pesa i Monte Spolverino w rejonie Folgarida-Marilleva oraz w Pejo.

NIE TYLKO NARTY..

dla snowboardzistów

Trasy:
Doskonałe warunki dla snowboardzistów panują w ośrodkach Folgarida-Marilleva - to w tych właśnie miejscowościach rozegrano snowboardowe mistrzostwa świata w 1997 roku. Świetna okazja dla śmiałków pragnących zmierzyć się z trasami przemierzonymi przez mistrzów. 

Freestyle:
Snowpark Ursus pomiędzy Campo Carlo Magno a Madonna di Campiglio, podzielony jest na część dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Można tuz naleźć boarder cross z różnorodnymi nasypami, half-pipe, fun-box, hopki i skocznie. Dodatkowo halfpipe znajduje się na przełęczy Groste` (2504 m n.p.m.).

dla narciarzy biegowych

Trasy:
Najlepsze trasy znajdują się na obszarze Narodowego Parku Stelvio w miejscowościach: Commezzadura, Mezzzana, Rabbi, Ossana, Vermiglio i Peio - wytyczono tam łącznie 53 km tras biegowych. 17,5 km tras biegowych w Peio - niebieskie 4 km, czerwone 6 km, niebieskie 4 km. 5 km niebieskich tras biegowych w Marilleva. 18 km tras biegowych w Vermiglio - trasa Volpaia-Stavel-Velon. 6 km tras biegowych w Mezzana. 3, 5 km tras biegowych w Ossana. 5 km tras biegowych w Rabbi. Najwyżej wytyczoną trasą jest Pista Contra - 1233 m n.p.m., 7,5 km długości, natomiast najdłuższy zjazd stanowi trasa Stavel w Vermiglio - 1200-1300 m, 10 km długości. Szkoły narciarstwa biegowego można znaleźć w Vermiglio i Cogolo. Oświetlone trasy: Commezzadura (2 km) i Rabbi (4,5 km). 

Apres-ski

Sklepy, restauracje, bary i dyskoteki w Folgarida i Marilleva. Na koniec kursu w szkołach narciarskich organizowane są nocne zjazdy z zapalonymi pochodniami i wspólne kolacje przy grzanym winie.
Val di Sole: loty na paralotni, wspinaczka po zamarzniętych wodospadach, wędrówki na rakietach śnieżnych przez Park Narodowy Stelvio, rafting na rzece Noce.
Folgarida: lodowisko Stadio del Ghiaccio, wydarzenia sportowe i kulturalne w centrum kongresowym -Alla sosta dell`imperatore”.
Marilleva: siłownie, fitness, baseny kryte, korty tenisowe, lodowisko w pobliskim ośrodku Mezzana.
Pejo Fonti: kąpiele i zabiegi lecznicze schorzeń układu oddechowego, układu krążenia, dolegliwości dermatologicznych i reumatycznych w centrum termalnym, centrum odnowy, lodowisko, kino.
Rabbi: centrum termalne i pijalnia wód mineralnych znane już od 1665 roku - leczenie schorzeń układu pokarmowego, układu krążenia i chorób reumatycznych.
W Monte Bondone szeroka oferta sportowych atrakcji: jazdy nocne z pochodniami z instruktorami narciarstwa, wycieczki na saniach ciągniętych przez konie, jazda psim zaprzęgiem, spacery w pełni księżyca w towarzystwie przewodnika alpejskiego. Dodatkowo w Vason - korty tenisowe, lodowisko i loty paralotnią, w Vaneze - korty tenisowe, w Candriai - korty tenisowe i stadnina, w Viote - tor saneczkowy.
Paganella: jazda konna, wędrówki na rakietach śnieżnych, wędkowanie, wspinaczka po zamarzniętych wodospadach, wycieczki saniami po okolicy, loty na lotni i paralotni. Amatorom pieszych i konnych wędrówek polecamy zwiedzanie Narodowego Parku Adamello Brenta. Istnieje możliwość wypożyczenia skuterów śnieżnych.
Molveno: lodowisko, basen, imprezy kulturalne i sportowe w centrum kongresowym oraz XIII-wieczny kościółek San Vigilio.
Andalo: kompleks sportowy z krytym basenem, kortem tenisowym i centrum wspinaczki skałkowej
centrum hippiczne, imprezy kulturalne w centrum kongresowym, wyścigi starych samochodów - La Dolo Mitica” na trasie Andalo - Molveno - Fai della Paganella, rodzinne zawody narciarskie - 6-Sci” i Ski Family Ewent.
Fai della Pagnella: centrum sportowe z krytym basenem i lodowiskiem, centrum kongresowe.

Ciekawe wydarzenia lokalne:
W lutym obchodzi się tu Karnawał Habsburski, upamiętniający pobyt w Madonna di Campiglio cesarza Franciszka Józefa i cesarzowej Sissi. W Pinzolo co roku organizowane są międzynarodowe zawody kadry juniorów -Trofeo Topolino” w slalomie i slalomie gigancie.
Andolo: w marcu Festiwal del Liscio - imprezy taneczne, wycieczki w góry i kursy gotowania, a w Tłusty Czwartek rozgrywane są zawody narciarskie w karnawałowych przebraniach.
Fai della Pagnella: koncerty i zabawy organizowane w okresie od 2 do 27 stycznia, Fiesta del Telemark w okresie 25-27 stycznia, zawody w narciarstwie alpejskim byłych mistrzów -Ski Legends”.


OŚRODKI NARCIARSKIE

MARILLEVA - FOLGARIDA
Marilleva i Folgarida to prawdziwy raj dla narciarzy i snowboardzistów: kompleksy turystyczne z kompletem usług i z bezpośrednim dojściem do tras narciarskich. Region jest połączony z obszarem Madonna di Campiglio w taki sposób, by nie trzeba było ani na moment zdejmować narty z nóg przez około 120 km przepięknych tras położonych pomiędzy Dolomitami Brenta a grupą Ortles - Cevedale.

MADONNA DI CAMPIGLIO
Madonna di Campiglio to najważniejsza stacja sportów zimowych, można powiedzieć numer jeden w Alpach włoskich. Składa się na to bogata oferta turystyczna, możliwość uprawiania wielu dyscyplin (narciarstwo alpejskie, biegowe, snowboard itp.), wspaniały pejzaż, tradycja, wysoka jakość usług turystycznych, gościnność kurortu, centrum wyłączone z ruchu samochodowego i wreszcie "karuzela" tras zjazdowych w otoczeniu niezwykłych szczytów Dolomitów Brenta i grupy Presanella. Z wysokości 1.550 m rozchodzi się sieć 22 nowoczesnych wyciągów przewożących 31.500 osób na godzinę i które w krótkim czasie docierają do stóp Dolomitów Brenta i Adamello-Presanella. Do dyspozycji narciarzy jest 70 km tras, z czego 60% wyposażonych jest w armatki śnieżne. Nartostradami Cinque Laghi, Prandalago, Spinale i Groste można zjechać bezpośrednio do centrum miasta by ponownie wspiąć się w górę. Poza tym, z przypiętymi ciągle nartami, można dostać się do rejonu Folgarida-Marilleva i mieć do dyspozycji "karuzelę" 120 km tras. Stok oświetlony - na trasiCanalone Miramonti.

PEJO
Val di Pejo rozpościera się u stóp alpejskiej grupy gór Ortles- Cevedale, ze słynnymi szczytami, jak choćby Monte Vioz, na których znajdują się wieczne lody. Całe terytorium doliny leży w Parku Narodowym Stelvio, w najobszerniejszym rezerwacie przyrody w Alpach włoskich. W ośrodku znajduje się 12 km nartostrad, obsługiwanych przez 6 wyciągów. Z centrum miejscowości szybka kolejka linowa wznosi aż do Tarlente - serca narciarstwa doliny, a stąd do Dos dei Genebri u stóp góry Monte Vioz, gdzie ma początek długa i przyjemna trasa zjazdowa. W Cogalo można uprawiać narty biegowe, a na zboczach leżących powyżej 3.000 m grupy gór Ortles - Cevedele, istnieją dogodne warunki do uprawiania ski-alpnizmu.
Dolina Va
l di Pejo znajduje się prawie na krańcach zachodnich Val di Sole, to jedno z tych miejsc gdzie od dawnych czasów człowiek żyje w harmonii z naturą. Rozwój Pejo, głównego ośrodka narciarskiego w tej dolinie, wcale nie zakłócił tej symbiozy a wręcz przeciwnie jest doskonałym przykładem jak to "współżycie" z przyrodą należy pielęgnować. Pejo to także centrum uzdrowiskowe otoczone masywnymi górami, dolinami i lasami Parku Narodowego Stelvio.

PASSO TONALE (przełęcz)
Miejscowość wybudowana na przełęczy zamykającej Dolinę Słońca od południowego-zachodu. Pod kątem narciarskim rejon ten zasługuje szczególne na zainteresowanie oferując najwyższe w Val di Sole stoki, łącznie z lodowcem Presena gdzie jeździć można do wysokości 3016 m. Ten sam karnet daje również możliwość jazdy w stacji Ponte di Legno.
340 Km tras z systemem sztucznego śnieżenia (z całości 380 Km).
Wyciągi docierające na wysokość 3000 m (lodowiec Ghiacciaio del Presena -Tonale, gdzie można jeździć na nartach nawet w lecie, w okresie od maja do lipca). Położenie geograficzne sprzyjające obecności opadów śniegu dzięki obecności najwyższych gór w całych Alpach Środkowych i Wschodnich (Ortles - Cevedale, Adamello - Presanella i Dolomiti Brenta)


MONTE BONDONE
Monte Bondone położone jest kilkanaście kilometrów od Trento (20 min. od autostrady Brennero) na wysokości 1300 m n.p.m. Jest to   renom
owane centrum sportów zimowych, gdzie śnieg leży od grudnia do kwietnia, a narciarstwo uprawia się do wysokości 2090 m n.p.m. Trasy narciarskie mają łącznej długości 15 km i obsługiwane są przez 9 wyciągów (większość krzesełkowych), rozciągają się pomiędzy Vaneze 1350 m n.p.m., a szczytem Cima del Palon 2100 m n.p.m. Dla narciarzy biegowych przygotowano 26 km doskonałych tras (z centrum w Fondo delle Viote).

PAGANELLA
Między Dolomitami a Jeziorem Garda rozciąga się teren narciarski Paganella, w skład którego wchodzą ośrodki Andalo, Fai della Paganella i Molveno. Paganella połozona jest kilkanaście kilometrów od zjazdu z autostrady na wysokości 1030 m n.p.m. Obszar narciarski Paganella to ponad 50 km tras obsługiwanych przez 23 wyciągi. Trasy narciarskie należą tu do łatwych i średnio trudnych, wyjątkiem jest trasa Olympica o długości 5 km i różnicy poziomów wynoszącej 1057 m. Śnieg leży tu od grudnia do kwietnia, a na nartach jeździ się do wysokości 2125 m n.p.m. Ze szczytu Paganella, do którego dochodzą wyciągi z Fai i Andalo, roztacza się wspaniały widok na szczyty Gruppo di Brenta i na Dolomity.

KARNETY NARCIARSKIE
W dolinie Val di Sole wyróżnia się następujące karnety narciarskich o ściśle określonych warunkach użycia.
Karnety narciarskie na konkretne ośrodki w dolinie Val di Sole:
Karnet narciarski FOLGARIDA-MARILLEVA
Dostępne opcje karnetów tej dolinie: FM - Folgarida - Marilleva,
FM + 1MC -
Folgarida - Marilleva + 1 dzień Madonna di Campiglio
FM + 2MC - Folgardia - Marilleva + 2 dni Madonna di Campiglio
SS - SuperSkirama
Karnet narciarski PEJO,
Dostępne opcje karnetów w tej dolinie: P - Pejo
PFM + 1MC - Pejo/Folgarida - Marilleva + 1 dzień Madonna di Campiglio
PFM + 2MC - Pejo/Folgarida - Marilleva + 2 dni Madonna di Campiglio
PFM + 1SS - Pejo/Folgarida - Marilleva + 1 dzień SuperSkirama
PJ + 3SS - Pejo + 3 dni SuperSkirama
PFM + MB - Pejo/Folgarida - Marilleva + Monte Bondone
SS - SuperSkirama
Karnet narciarski MONTE BONDONE
Dzieci do lat 8 (urodzone po 30.11.2005):
50% zniżki na każdy karnet narciarski dla dorosłych
Gratis w towarzystwie dorosłego członka rodziny. Gratis jest ten sam karnet narciarski na od 3 do 14 dni, za który osoba dorosła uiszcza opłatę. Bez okazania dowodu tożsamości bezpłatne karnety dla dzieci nie będą wydawane nawet po zakupie karnetu dla osoby dorosłej.
Juniorzy (urodzeni po 30.11.1997):
30% zniżki na każdy karnet narciarski dla dorosłych
Seniorzy (urodzeni przed 30.11.1948):
15% zniżki na każdy karnet narciarski dla dorosłych
Zniżka grupowa:
Obowiązuje od 1 do 14 dni, przy zakupie 20 karnetów narciarskich po cenie katalogowej, za okazaniem listy uczestników ze zdjęciami, na papierze firmowym (nie z hotelu) - 1 karnet gratis. Nie obowiązuje w okresie świąteczno-noworocznym, dzieci z bezpłatnymi karnetami narciarskimi nie stanowią części grupy, nie akceptuje się grup tworzonych ad hoc.


Karnet narciarski ADAMELLO SKI jest ważny na stokach Passo Tonale - Presena - Ponte di Legno i jest wydawany wyłącznie na keycardzie ze zdjęciem

Karnet narciarski SKIRAMA DOLOMITI jest ważny na stokach Passo Tonale - Presena - Ponte di Legno i 1 dzień Madonna do Campiglio, 1 dzień Marilleva/Folgardia, 1 dzień Pejo, 1 dzień Pinzolo, 1 dzień Paganella, 1 dzień Monte Bondone, 1 dzień Folgardia-Lavarone.
Karnet narciarski SUPERSKIRAMA DOLOMITI obowiązuje bez ograniczeń na stokach Passo Tonale - Presena - Ponte di Legno, Madonna di Campiglio, Folgarida/Marilevva, Pejo, Pinzolo, Monte 
Bezpłatny karnet narciarski (dziecko 0-8lat), zniżki dla dzieci, juniorów i seniorów przyznawane są wyłącznie za okazaniem ważnego dokumentu tożsamości. NIE akceptuje się dowodów wystawionych odręcznie przez osobę zainteresowaną. Dzieci do 8 lat: w celu wystawienia bezpłatnego karnetu narciarskiego konieczne jest okazanie dokumentu tożsamości członka rodziny. Karnet narciarski dla dziecka wystawiany jest wyłącznie w połączeniu z karnetem dla osoby dorosłej.
KAUCJA za keycard wynosi 5.00 euro.

DOJAZD


Jadąc autostradą A22 od przełęczy Brennero należy zjechać na zjeździe San Michele i kierować się do miejscowości Mezzocorona, następnie Cles, Male i Dimaro. Dojazd do Folgrida i Madonna di Campiglio: w miejscowości Dimaro należy skręcić w lewo (znaki na Folgarida, Madonna di Campiglio) po pokonaniu kilku serpentyn dojeżdżamy do miejscowości Folgarida, a kierując się drogą dalej dojedizemy do Madonna di Campiglio. Dojazd do Commezzadura, Marilleva, Mezzana: po dojechaniu do Dimaro należy kierować się dalej prosto drogą SS42 i następnie dojeżdzamy do po kolej Commezzadura, Marilleva, Mezzana.

Uwaga: przy intensywnych opadach śniegu łańcuchy obowiązkowe.

381
Hotel*** Folgarida ze SPA; 7N/6SKI nd - nd
Folgarida
terminy od: 2018-03-18
ilość dni: 8 dni
transport: Własny
cena od: 454 EUR
więcej
87
Hotel*** Cevedale z basenem i SPA; 7N/6SKI; sb - sb
Cogolo Di Pejo
terminy od: 2018-03-17
ilość dni: 8 dni
transport: Własny
cena od: 464 EUR
więcej
340
Hotel*** Dimaro Inn ze SPA; 7N/6SKI ; sb - sb
Male
terminy od: 2018-03-17
ilość dni: 8 dni
transport: Własny
cena od: 484 EUR
więcej
380
Hotel*** Biancaneve ze SPA; 7N/6SKI; nd - nd
Cogolo Di Pejo
terminy od: 2018-03-18
ilość dni: 8 dni
transport: Własny
cena od: 414 EUR
więcej
FREE SKI!
182
Hotel**** SALVADORI z basenem i SPA! 7N/6SKI
Mezzana
terminy od: 2018-03-31
ilość dni: 8 dni
transport: Własny
cena od: 529 EUR
więcej

Wyszukiwarka Alternatywna ofert na dojazd własny.

POGODA

Włochy 5°C
Francja 8°C
Polska 8°C
Austria 5°C
Szwajcaria 7°C
Izrael 21°C
facebook
logo Ave Active